Eric Clapton

Jūsu meklētais pasākums jau ir noticis, bet jums varētu būt interesants kāds no šiem pasākumiem.

Citi līdzīgi pasākumi ir atrodami sadaļā Mūzika.

Nickelback - NO FIXED ADDRESS TOUR 2015

Žalgiris arēna Kauņā, Kaunas

14.10.2015

Simply Red

Arēna Rīga, Rīga

23.10.2015

Datums: 5.6.2013

Ar ekskluzīvu koncertu Rīgā uzstāsies Ēriks Kleptons

Ieeja pasākumā no plkst. 18:00

Informācija par pasākumu

5. jūnijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies viens no visu laiku labākajiem un ietekmīgākajiem ģitāristiem, leģendārais dziedātājs un dziesmu autors Ēriks Kleptons (Eric Clapton).

Atzīmējot 50 gadus, kurus viņš kā profesionāls mūziķis pavadījis uz skatuves, Kleptons dosies Eiropas turnejā, kuras ietvaros uzstāsies arī Latvijā. Ietekmīgajam mūzikas izdevumam “Rolling Stone” 67 gadus vecais mūziķis atzīst, ka šie, iespējams, ir vieni no pēdējiem koncertiem viņa karjerā, jo došanās tālos pārbraucienos prasa lielu emocionālo atdevi. Mūsu reģionā Ēriks Kleptons sniegs tikai divus ekskluzīvus koncertus – Latvijā, “Arēnā Rīga”, un Lietuvā, Kauņas “Žalgiris” arēnā.

Savai 2013. gada turnejai Ēriks Kleptons sapulcinājis iespaidīgu mūziķu sastāvu, starp kuriem ir arī viņa ilggadējie skatuves partneri Doils Bremhols II (ģitāra), Stīvs Džordans (bungas), Kriss Steintons (klavieres un sintezators) un Villijs Vīkss (basģitāra). Tāpat turnejai pievienosies arī Pols Karaks (ērģeles un sintezators) un Gregs Leiss (ģitāra). Kā bekvokālistes Ēriku Kleptonu tūres laikā pavadīs dziedātājas Mišela Džona un Šārona Vaita.

Ēriks Kleptons ir dzīva leģenda, un viņš tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem ģitāras virtuoziem. Ietekmīgais žurnāls “Rolling Stone” nosaucis viņu par otro visu laiku labāko ģitāristu pasaulē. Pirmo reizi šo mūzikas instrumentu topošais mūziķis paņēma rokās 13 gadu vecumā un ģitārspēli apguva pašmācības ceļā. “Ikviens, kurš šodien aizraujas ar ģitārspēli, Kleptonam ir parādā lielu pateicību. Viņš ir radījis ģitārspēles fundamentālo valodu, bināro kodu, ko visi izmanto līdz pat šai dienai,” uzsver žurnāls “Rolling Stone”.

Ēriks Kleptons ir vienīgais mūziķis, kas uzņemts Rokenrola slavas zālē trīs reizes: vienu reizi kā solists, divas  – kā grupu “The Yardbirds” un “Cream” dalībnieks. Savukārt 2006. gadā kā grupas “Cream” dalībnieks viņš tika apbalvots ar “Grammy” balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. Kopumā Kleptona kontā ir 18 prestižās “Grammy” balvas. Savā dzimtenē Lielbritānijā mūziķis ir apbalvots ar Britu Karalistes ordeni, ko pasniedz par īpašiem sasniegumiem nācijas labā.

Kā solo mākslinieks Ēriks Kleptons izdevis 20 albumus un 26 singlus. Mūziķis ierakstījis arī 10 koncertalbumus, kā arī piedalījies 6 filmu skaņu celiņu veidošanā. Vairāk nekā puse solo karjeras laikā izdoto darbu sasnieguši ASV albumu TOP 20, un trīs no tiem bijuši pirmajā pozīcijā.

Viens no atzītākajiem Kleptona sasniegumiem ir 1992. gadā izdotais “Unplugged”, kurā iekļautas tādas slavenas kompozīcijas kā “Tears in Heaven” un “Layla”. Ar vairāk nekā 10 miljoniem pārdoto kopiju “Unplugged” joprojām ir viens no visu laiku komerciāli veiksmīgākajiem akustiskajiem albumiem ASV.

Biļetes uz Ērika Kleptona koncertu nopērkamas www.ticketpro.lv un “Ticketpro” biļešu kasēs TC “Galleria Riga”, “Spice”, “Spice Home”, “Domina Shopping”, “Rīga Plaza”, “Olimpia”, Maxima XX, Maxima XXX, Rimi “Valdemārs”, Rimi “Alfa”, Rimi P.Brieža ielā, Rimi Stirnu ielā, Rimi “Galerija Azur” informācijas centros un citur Latvijā. Biļešu cenas ir no Ls 25 līdz 70.

VIP biļetes ložā iespējams iegādāties sazinoties ar “Ticketpro” pa e-pastu info@ticketpro.lv vai pa tālruni 28863479. Biļetes cena ir 130 lati.

Martā pie klausītājiem ir nonācis leģendārā mūziķa jaunākais albums “Old Sock”. Diskā iekļautas divas jaunas kompozīcijas “Every Little Thing” un “Gotta Get Over”, kā arī dažādos mūziķa dzīves posmos iemīļotu dziesmu versijas. Šis albums godā izcilus māksliniekus - Pīteru Tošu (Peter Tosh), Džordžu Geršvinu (George Gershwin), Henku Snovu (Hank Snow), Geriju Mūru (Gary Moore), Leadbelly un citus, kuri ir ietekmējuši Kleptona daiļradi un muzikālo dzīvi. Albumā dzirdams 30. gadu romantisms, regejs, souls, roks un radoša sadarbība ar Polu Makartniju (Paul McCartney), kas viss kopā veido neatkārtojamo Kleptona stilu.

Pirms Ērika Kleptona uzstāsies vakara īpašais viesis - velsiešu ģitārists Endijs Fērvezers-Lovs (Andy Fairweather Low). Mūziķis bijis 1960. gadā dibinātās rokgrupas “Amen Corner” biedrs, bet pēdējos gados devies koncerttūrēs kopā ar Rodžeru Votersu (Roger Waters) un grupas “The Rolling Stones” agrākā basģitārista Bila Vaimana (Bill Wyman) blūzroka grupu “Bill Wyman’s Rhythm Kings”.

“Arēnas Rīga” durvis koncerta apmeklētājiem tiks atvērtas jau plkst. 18.00. Koncerta iesildītājs Endijs Fērvezers-Lovs uz skatuves kāps plkst. 19.30. Ērika Kleptona uzstāšanās sāksies plkst. 20.30.

Norises vieta:

  • Arēna Rīga, Skanstes iela 21, Rīga